top of page
Babycare_icon.png
Bmyguest.png
Bfit.png
Book_Banner1.jpg

מסע קולינרי רומא, איטליה


לכבוד יום הולדת 3 של עילי הכנו לו הפתעה - יום הולדת קונספט Super wings וכרטיס טיסה לרומא.

אז קודם כל ההתרגשות הכי גדולה היא מהמטוס עצמו וכל היום הזה הוא חוויה בפני עצמה, גם בגלל שהוא התחיל נורא לאהוב מטוסים וגם זה משהו חדש.

כן כל הטיול הזה מוקדש לעיליוש כי זאת מתנת יום ההולדת שלו, אבל כמו כל טיול שלי בסופו של דבר הוא הופך להיות מסע קולינרי שלם. טעימות של קינוחים מסורתיים ופופולאריים וכמובן אוסף מתכונים מפנקים בגרסה הבריאה שלהם בסוף. וגם אתם מוזמנים לחוות איתנו את רומא ולטעום מהקינוחים :)

הגלידה

האמת שאני לא הולכת לעשות לכם פה עכשיו שיעור באמנות, סיימתי את התואר הראשון שלי באמנות כבר לפני 10 שנים ולזה פוסט נפרד. הפעם אני דווקא הולכת לדבר על כל הדברים הטעימים שאפשר למצוא ברומא.

אז אחת הגלידריות הטובות כאן היא Don Nino, שאותה בטוח אי אפשר לפספס! היא נמצאת ממש מול הפנתיאון והגלידה שלהם מעלפת, במרקם קרמי שמנת סמיכה כזאת, בטעמים שונים ומעניינים.

כל מאה מטר יש גלידריה, והקטע שכולן באמת טובות! אבל מכל המקומות באירופה שטיילנו בהם בחיים לא ראיתי כל כך הרבה גלידריות.

מגנום Magnum

הגענו למזרקת טרווי Piazza di Trevi, שהיא הגדולה במזרקות מתקופת הבארוק ברומא ומאתרי התיירות הבולטים ברומא. במשך שעות היום והלילה גודשים תיירים רבים את המדרגות היורדות לכיוון המזרקה. אנחנו הגענו לכאן במטרה אחת - להיכנס לחנות המגנום המפורסמת שבה כל אחד יכול להרכיב את המגנום שלו (Magnum shop).

חנות Magnum Pleasure Store

כתובת: Via Tomacelli, 13, 00186 Roma RM, Italy

אפוגטו Affogato

האפוגטו מכיל כדור אחד של גלידת וניל שעליה שופכים אספרסו חם. הוא נאכל מיד בטרם נמסה הגלידה בקפה. לעיתים מוסיפים לקינוח גם ליקר אמרטו או ליקר אחר. לאחר אכילת הגלידה שותים את הקפה שנותר, המתובל בגלידה המומסת.

גלידה - שמאל: המקור. ימין: הגרסה הבריאה שלי: הכנסו למתכון

טרטופו Tartufo

בפיאצה נאבונה Piazza Navona נמצאת גלידריה קטנה ומדהימה שהקינוח האיטלקי הזה הפך בה למנת הדגל, הטרטופו. זהו קינוח גלידות שוקולד עם שוקולד מריר איכותי מעל. בדרך כלל מגישים אותו בצורת כיפה ואז שוברים את מעטפת השוקולד עם הכפית, אבל במקרה שלהם השוקולד כבר מגיע שבור מעל והוא כל כך טוב!

חנות Ristorante Tre Scalini, פיאצה נבונה

כתובת: Piazza Navona, 30-35, 00186 Roma RM, Italy

טרמיסו Tiramisu

מי מאיתנו לא מכיר את הקינוח המפורסם הזה? עוגת ביסקוויטים עם קרם קפה וקקאו מעל?

טירמיסו היא עוגת שכבות המורכבת מבישקוטים, אספרסו, גבינת מסקרפונה, קצף ביצים, סוכר ויין מרסלה או ליקר אמרטו. נהוג להרכיב את העוגה לסירוגין מן הבישקוטים הטבולים בליקר ובקפה ומן הקרם העשוי מהביצים ומהגבינה. לאחר מכן נהוג לפזר קקאו מעל העוגה.

אבל יש מסעדה אחת שמגישה את הקינוח הזה בצורה קצת שונה.

סו טרמיסו Su Tiramisu הוא מקום חובה לבקר בו! זהו בית קפה קונספט קטן שלקח את הטרמיסו צעד אחד קדימה וכל הקטע הוא סביב טקס אכילת / שתיית הקינוח. הם מגישים אותו בתוך שוטים קטנים עם שלבי אכילה והסברים. תחילה מכניסים את הכפית עד הסוף, שוברים את שכבת השוקולד למטה, ממנה נוזל האספרסו ואז אוכלים ביחד את כל השכבות.

חנות SU TIRAMISU

כתובת: Via di Tor Millina, 34, 00186 Roma RM, Italy

עוגת טרמיסו - שמאל: המקור. ימין: הגרסה הבריאה שלי: הכנסו למתכון

פסטות ופיצות

פסטה

מה שהכי התלהבתי ממנו זה שכל מסעדה מציגה את המנות או החומרי גלם שלהם מחוץ למסעדה כפריט קישוטי בכניסה למסעדה. זה משהו חדש שעוד לא ראיתי באירופה.

יש פה חנויות שלמות של פסטות שמוכרות רק פסטות, בכל מיני צבעים, בכל מיני טעמים, בכל מיני צורות. רכשנו כמה פסטות מעניינות כאלה ואחת הפופולאריות היא פסטה שוקולד, שאני כבר מתכננת עליה כשנחזור לארץ.

שכונת טרסטוורה Trastevere - השכונה הכי איטלקית ברומא, אפשר להגיד שהיא כמו שכונת פלורנטין בתל אביב.

טְרֵסְטֶוֶורֵה הוא הרובע ה-13 מבין רובעי העיר רומא בירת איטליה. רובע טרסטוורה נמצא דרומית לקריית הוותיקן, על גדתו הדרומית - מערבית של נהר הטיבר.

דווקא כאן הכי שווה לטעום את הפיצות, כי זאת איטליה האמיתית.

פיצה

פיצה שוקולד - הגרסה הבריאה שלי: הכנסו למתכון