top of page
Babycare_icon.png
Bmyguest.png
Bfit.png
Book_Banner1.jpg

מה עושים עם פעוטות בגשם?

10 רעיונות מקוריים חינמיים/זולים לפעילויות לבני שנתיים-שלוש בגשם:

בחורף אני מעדיפה להרחיק את הילדים ממקומות עמוסים עם הרבה ילדים חולים כמו קניונים, ג׳ימבורי וכו׳. וגם כי אני לא אוהבת את כל הדברים הבנאליים.

כמו כן, אני רוצה זמן איכות עם הילד הגדול שלי כי מאז שנולד האח הקטן שלו הוא צריך לקבל את התשומת לב הזאת ושאוהבים אותו כרגיל, ויש פעילויות שעושים רק עם עילי כי ניאל עדיין קטן.

1. ספריה - הבן שלי מאוד אוהב ספרים, מגיל אפס אני קוראת לו כל ערב לפני השינה והוא בעצמו נורא אוהב לדפדף ולספר סיפור לעצמו על הדמויות שבספר.

לכן כשהגענו לספריה, העיניים שלו התפזרו, הוא התחיל לרוץ ממדף למדף. מצאנו כמה ספרים לגיל שלו וישבנו לנו בכייף על שטיח הבובות וקראנו ביחד. בספריה יש גם משחקים מפתחים וילדים נוספים שאפשר לשחק איתם, אז אני חושבת שזה אחלה מקום לבלות בו אפילו בגיל הזה ביום של גשם.

2. נסיעה ברכבת - בכוונה שמרתי את הפעם הראשונה ליום גשום. כדי שלא נצטרך לחפש מה לעשות. אז ההתרגשות הייתה בעיצומה! כוד יום קודם הכנתי אותו שמחר אנחנו נוסעים ברכבת. עילי התעורר בבוקר ולא הפסיק לחזור על המילה ״רכבת״.

כשהגענו לתחנה, הוא היה מאוד סקרן, והצביע על כל דבר שהוא מכיר, אמר שלום לכולם וממש התלהב. ברכבת עצמה היו מעט אנשים, מה שנתן לו את האפשרות להחליף מקומות, לרדת לקומה התחתונה, לעלות לקומה העליונה, ולשבת לכיוון וכנגד כיוון הנסיעה. בקיצור, מהנה במיוחד! החוויה של הנסיעה ברכבת עצמה נורא כייפית ולא משנה לאן תסעו.

3. שדה התעופה בן גוריון - לפגוש או ללוות קרובים שטסים או מגיעים לארץ. עילי פעם ראשונה הגיע איתנו לשדה, כי עד היום אף פעם לא טסנו ביחד איתו עדיין, הרגשנו שהוא עוד לא מוכן. אבל ברגע שהוא ראה את המטוסים שעמדו בחוץ הוא כל כך התלהב והיה שמח וכל הזמן אמר: ״עילי, מטוס״ - אז הבנתי שעכשיו הוא מוכן. בכל מקרה היה נורא כייף לפגוש את דוד שלי מארה״ב ביחד עם עילי כי הוא גם קיבל בלון וגם מתנות.

4. הצגה - הצגות בהיכל התרבות שמתאימות לגיל הילד. למשל, יובל המבולבל, כיפה אדומה, אליעזר והגזר, כל הסיפורים שהילד מכיר מהספרים זה הכי מעניין בשבילו. למשל לסרט אני עדיין לא אקח אותו, עם כל האפקטים והסאונדים זה טו מאץ׳, אבל הצגה שהוא מכיר את העלילה זה טוב.

5. מסיבת פיג׳מות בצהריים לילדים של החברות שלי.

הכי כייף כל פעם בבית אחר. ככה גם הילדים לומדים לשחק ביחד ולהתחלק בצעצועים כמו בגן, וגם לא משתעממים כי כל פעם מחליפים אוירה. ובינינו, כמה כבר ימי גשם יש בשנה. אז עשינו את זה פעמיים והגשמים עברו.

6. לאפות בבית עם הילדים - במיוחד בחורף, להתחמם קצת ליד התנור :) אבל בעיקרון זה הכי כייף בעולם לאפות ביחד, הילד מתנסה בחומרים שונים, הוא מגלה עולם שלם של טעמים, והוא נורא נהנה לראות את התוצאות אחרי כל התהליך. במיוחד כייף לאפות בתוך תבניות שונות של Minions, מכוניות, מטוסים, חיות וכל מה שמעניין ילדים. ובינתיים שהעוגה בתנור, לכו לקרא ספר או לראות סרט מצוייר על אפיה או על גשם.

כנסו למתכון בסיסי למאפינס וניל ושוקולד לבן לילדים: כאן.

7. הולכים לחוג שחיה - הכי כייף כשבאולם כל החלונות זכוכית שקופה ובחוץ יורד מבול, אני והילד שלי בתוך הבריכה החמה. זה נעים ומרגיע וכמובן זמן איכות עם הילד שלי. נכון שקר וגשם, אבל מגיעים לחניון תת קרקעי, יוצאים מהאוטו, נכנסים לאוטו, אז אין עם זה שום בעיה.

8. מארגנים אירוע בגן ובאים להיות קצת עם הילד - זה יכול להיות יום הולדת, אבא של שבת או סתם לדבר קצת על החורף עם הילדים ולשתות שוקו חם.

אני בחרתי להגיע ביום שישי סוער וגשום עם הילד לגן ולהפיק אירוע ״אבא של שבת״. עדיף מאשר לא לשלוח אותו לגן בכלל וכל היום הוא ירוץ וישתולל בבית ויהיה משועמם.

9. הולכים להסתפר - חיכינו לזה כל כך הרבה, והאמת שאני נורא אהבתי את השיער הארוך של עילי, בלונדיני בקבוקים, כמו תינוק עדיין. אבל כשזה מתחיל להציק ולהיכנס לעיניים והקוקו כואב - החלטנו שהולכים על זה. ראיתי איך בשניות תוך גדי שהספר עושה את העבודה שלו, הילד שלי מול עיני הופך מתינוק לילד גדול, פתאום התבגר. אבל אני כל כך שמחה שהוא זרם, היה לו שם כייף לשחק, יוסי הספר פינק אותו והוא ממש נהנה.

10. לבקר בעבודה של אמא או אבא - במקרה שלי זה ״אסם״.

כל הזמן עילי שומע את המשפט: ״אמא בעבודה״, אבל מה זה עבודה? איך להסביר לילד הכי טוב? פשוט לקחת אותו איתנו לעבודה. הוא פגש את החברים לעבודה, ראה איפה אמא יושבת ועובדת, איך מעצבים חטיפים וגלידות לילדים. אני עמדתי ודיברתי עם מישהי והוא קורא לי: ״אמא, אמא, אמא... הנה, מיניון״.

אחר כך הלכנו לבקר את תינוק במבה הגדול שנתן לו חיבוק, קיבלנו במבה וחטיפים במחלקת החטיפים, וטעמנו גלידות חדשות של נסטלה. בקיצור Funday עם הילד.

Bình luận


bottom of page